1. Ana Sayfa
  2. Bu krem ne işe yarar
  3. Anestol Pomad Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmalı? Yan Etkileri Neler?

Anestol Pomad Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmalı? Yan Etkileri Neler?

anestol pomad ne işe yarar

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?;  Nasıl Kullanılmalı? Yan Etkileri Neler? Günlük olarak kullanılabilecek acıları ve ağrılarımızı dindiren Anestol Pomad hakkında bilmediklerinizi sizler için derledik. Uzmanlara danışarak oluşturduğumuz bu yazımızda bu ilaç hakkında bir çok bilgi verdik. Buyurun başlayalım.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Anestol pomad dermatolojik ilaçlar grubunda bulunan yani cildiye eksperlerince yazılan anestezik- antipiretik ilaçlardandır. İlacın içeriğindeki %5 lik lidokain yardımıyla uyuşturucu tesir gösterir. Bununu beraberinde antipiretik yani kaşıntı giderici tesiri de bulunuyor.
Atopik cilde sahip olmanız durumunda cilt ataklarınızı bastıracak, yüzünüzdeki kaşıntıya son verebilecek bir ilaç. Beyaz renkte homojen kıvamda olan bu ilaç 30 gramlık tüpler durumunda eczanelerde satışa sunulmuştur. Etken maddesi lidokain hidroklorür yardımıyla pek çok prosedür evveli ve ardından ağrıyı gidermenizi sağlayarak olan bu ilacın bu faktör maddeye sahip pek çok muadili sahip olunan. İçeriğindeki lidokain yardımıyla uygulandığı bölümde uyuşturucu tesir yapar. Ağrıyı azaltmaya ve hissizliğe yarar.

ANESTOL POMAD HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

anestol pomad nasıl kullanılır
anestol pomad nasıl kullanılır

Anestol’un prospektüsünde bulunan verilere göre bu krem, deri ve mukozanın gelişigüzel yanıkları, türlü nedenlere tabi kaşıntılar, meme ucu, dudak çatlakları ve ağrılarında kullanmak mümkün. Ancak bugünlerde kadınlar ağda evvel yahut lazer epilasyonda acıyı kısmak için uyguluyor. Kuaförde kaş bıyık aldırırken acıyı sezmek istemiyorsanız bu kremi uygulayabilirsiniz. Özellikle acısı azıcık çok olan iğneli lazer epilasyonda dahi Anestol Pomad’ı sürebilirsiniz. Cildinizin kuruluğundan dolayı yahut kullandığınız sütyenin naylon olduğundan dolayı meydana gelen meme ucu çatlakları için bu kremi uygulayabilirsiniz. Basurdaki acıyı kısmak, güneş yanıkları ardından acıyı en üye indirmek için ekspere danışarak kremi uygulayabilirsiniz.

  • Ağda esnasında yahut evde bıyık alımı esnasında çok titiz bir vücudunuz var şayet sızı hissedebilirsiniz. Cildinizde soğuktan yahut kuruluktan meydana gelen çatlaklar için de kullanabilirsiniz.
  • Mide ve solmuş borusu problemlerinizde boğazınıza atılan hortumun kayganlaşması ve ıstırap vermemesi için kullanmak mümkün.
  • Anüs çatlaklarında, hemoroit sorunu olan insanlarda rahatlatıcı tesiri vardır.
  • Erkeklerde seksüel bağlantı esnasında geciktirici ve kayganlaştırıcı tesiri biliniyor.
  • Kadınların ilk seksüel deneyimlerinde sızı hissetmemeleri için de anestol pomad krem kullanmak mümkün.
  • Çocuklarınızın kulaklarını deldirirken kullanabileceğiniz bu krem ile sızı hissetmemelerini sağlayabilirsiniz.
  • Piercing yahut dövme yaptırırken ağrıyı bu krem ile azaltabilirsiniz.

ANESTOL POMAD KREM NASIL KULLANILIR?

Kullanmadan evvela kesinlikle ekspere danışmanız gereken Anestol Pomad, gün içinde 2 yahut 3 kere sürülebilir. Ancak bu kullanımlarda 5 gramdan daha çok uygulamamalısınız. Gün içinde en çok kullanım dozu şayet 17 yahut 20 gramdır. Aşırı kullanıldığında beklemediğiniz önemli yan etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Daha sonra bölgeye kremi sürüp adamakıllı ovalayın. Kremi kullanmadan evvela bölgenin Tertemiz  olmasına itina gösteriniz. 5 dakika içinde tesirini gösterecektir. 2 veya 3 saat kadar tesirini devam ettiren bu ürünü kullandıktan sonra titreme, baş dönmesi, kaşıntı, kızarıklık, tahriş, görme sorunu ile karşılaştığınızda kesinlikle bir hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.

ANESTOL POMAD FİYATI

Anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir. Anestol pomad krem fiyatı 2021 senesi için 24.85 TL olarak güncellenmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap