1. Ana Sayfa
  2. Bu İlaç Ne İşe Yarar
  3. Apranax Ne İşe Yarar ? Apranax nedir? Güncel Fiyatı Nedir?

Apranax Ne İşe Yarar ? Apranax nedir? Güncel Fiyatı Nedir?

Apranax Ne İşe Yarar

Apranax Ne İşe Yarar?;  Apranax nedir? Güncel Fiyatı Nedir? Günümüzde oldukça sık kullanılan Apranax Forte adlı ilacın ne işe yaradığını, nasıl kullanılması gerekiyor? Yan etkileri nedir? tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık. Buyurun başlayalım.

Apranax Ne İşe Yarar ?

Son vakitlerde sık sık sorulan sorular arasında Apranax Fort ne uygun sorusu dahi merak edilmektedir. Apranax film kaplı mavi oval tabletlerden meydana gelen 10 ve 20 tablet biçiminde blister ambalajlarla birlikte satışa sunulmaktadır. APRANAX FORT, ağrıyı hafifletme etkisine sahip ve iltihaplanma için tesirli bir ilaçtır. Eklem kıkırdağının tahrip olması, sızı ve travma yahut başka haller sebebiyle fonksiyon kayıbı ile karakterizedir.

El ve ayak eklemlerinde ağrıyan eklem iltihabı, Romatoid artrite benzeri bir hastalık olan , özellikle omurgada ilerleyen, bağ dokusu ve eklem kıkırdağında proteoliz sorunlarına tabi görülen şiddetli sızı (akut gut) gibi romatizmal hastalıklar dahi tüketilir. Antiinflamatuar ve ağrıkesici olarak, akut kas-iskelet sistemi ( ) sistemi ağrısı, bayanlarda adet kramplarının yol açtığı ağrıları gidermek için, plastik cerrahi işlemlerde ağrıkesici olarak kullanılmaktadır. Apranax, eklemlerin ve kasların iltihaplanmasını ve ağrısını tedavi etmek için sarfedilen NSAID reçeteli bir ilaçtır. Yaygın olarak , , ankilozan spondilit ve gut gibi eklem hastalıklarının tedavisinde tüketilir. Aynı vakitte baş, ve adet sancılarının giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Apranax nedir
Apranax nedir

Ayrıca Apranax, travma yahut başka nedenlerden kaynaklanan eklem ve kas ağrısı, duyarlılık, şişlik, eklem sertliği ve iltihabı tedavi etmek için sarfedilen reçeteli bir ilaçtır. Diş ağrısı ve baş ağrısı, operasyon ardından iyileşme ağrısı ve gibi hafif ve orta kademeli ağrılar için de kullanılabilir

Güçlü ağrıkesici özelliği vardır ve iltihaba karşı etkilidir. Ayrıca naproksen sodyum ve kodein aktif maddeli apranax plus formatı dahi bulunmaktadır. Endikasyon Bilgisi Apranax fort 550 mg tablet, iltihaplı diş ağrılarında, diş çekimi ardından diş ağrılarında, ağrıkesici ve iltihap giderici tesire sahiptir. Ağrılı eklem hastalıklarında, el ve ayak eklemlerinde ilerleyen romatoid artrit, omurgada ilerleyen ankilozan spondilit, eklem kıkırdağında ilerleyen şiddetli akut ağrıyan hastalıkların tedavisinde iltihap giderici ve ağrıkesici olarak kullanılmaktadır. Ortopedik ve cerrahi bütün ameliyatlardan sonra ağrıkesici olarak tüketilir.

Apranax Yan etkileri

Yaygın yan etkiler de ise , baş dönmesi, hazımsızlık, mide rahatsızlıkları ve olarak bilinmektedir. Apranax bir ilaçtır ve bir hekim gözetiminde kullanılmalıdır.

Apranax Nasıl Kullanılır?

Apranax Ne İşe Yarar;  Apranax nedir
Apranax Ne İşe Yarar;  Apranax nedir

Her ilacın kullanım talimatı olduğu gibi Apranax Fort Kullanımı dahi mevcuttur. Apranax’ı bir bardak ile iç, ısırmayın, çiğnemeyin yahut kırmayın. Mide rahatsızlığını önlemek için yemeklerden sonra yahut sonra alın. Bir doktora yahut eczacıya danışmadan dozajı değiştirmeyin. Kullanım talimatlarını okuduğunuzdan güvenilir olun. İlacı almayı unutursanız, ilacı derhal almayı hatırlayabilirsiniz, fakat bir ileri ilaç için çok zamanınız yoksa lütfen bu dozu atlayınız ve iki doz kullanmayınız. Yanlışlıkla ekstrem doz alırsanız, lütfen bir sıhhat kurumuna danışın.

Apranax 2021 Güncel Fiyatı

Apranax Forte’nin 2021 yılı güncel Fiyatı 28.00 Tl’dir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap