1. Ana Sayfa
  2. Bu Ne İşe Yarar
  3. Batikon Nedir Ve Batikon Ne İşe Yarar? Batikon Evde Nasıl Tüketilir?

Batikon Nedir Ve Batikon Ne İşe Yarar? Batikon Evde Nasıl Tüketilir?

batikon ne işe yarar

Batikon Nedir Ve Batikon Ne İşe Yarar?; Batikon Evde Nasıl Tüketilir? Topikal olarak yani cilt üstünde sarfedilen Batikon nedir, nasıl tüketilir, yan etkileri nelerdir, neye elverişli, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üstünde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

BATİKON NEDİR NE İŞE YARAR

Batikon Ne İşe Yarar? Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan , en çok tercih edilen antiseptik solüsyondur. Özellikle ufak yaralarda ilkyardım esnasında tüketilir. Bunun beraberinde jinEkolojik müdahalelerde, cerrahi işlemler esnasında cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesi için de tüketilir.
Baticonol scrub şayet cerrahi el dezenfektanıdır. Enfeksiyonlara niçin olabilecek bakterileri öldürerek çalışan batikon , komplikasyon halinde antibiyotik yahut steroid tedavisinden sonra dahi kullanmak mümkün.

BATİKON NASIL KULLANILIR?

Dezenfekte edilecek olan deri bölgesine yapılır. Daha sonra bu bölümde meydana gelen gözenekli film katmanı, suyla yıkanabilir. Bu antiseptik çözelti tampon yaparak dahi cilde uygulanabilir.

BATİKON FİYATI

Bu antiseptik solüsyonun fiyatı 10 ile  15 lira arasında değişir.

BATİKON NERELERDE KULLANILIR?

Tüm sıhhat kuruluşlarında ve evlerde kullanıma elverişli olan baticonol antiseptik operasyon ve bütün cerrahi müdahalelerden evvela dezenfektan olarak kullanmak mümkün. Ayrıca doğum ve jinekolojik muayene ile müdahale evvel, enjeksiyon ve kan alma işlemlerinde de kullanıma uygundur. Cilt ile mukoza dezenfektanı olarak kullanmak mümkün.

  • Baticonol antiseptik, yara tedavilerinde ve yanık tedavilerinde de kullanıma uygundur.
  • Pyodermi, mikotik ve bakterilere ilişkin olan enfeksiyonlar ile superenfektedermatozlar için uygundur. • Hijyen gerektiren hallerde ve el dezenfektanı biçiminde de kullanmak mümkün.
  • İlk yardım gerektiren ufak ve kolay çaplı yaralanmalarda dahi kullanım elverişli bir içeriğe sahiptir.
  • Dermosept antiseptik % 10 povidon, iyodin ve poli iyot kompleksi konusuna sahiptir. • Kutu içinde 100 ml antiseptik yer alır.
Yorum Yap

Yorum Yap