1. Ana Sayfa
  2. Bu krem ne işe yarar
  3. Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir ? Nasıl Kullanmalı?

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir ? Nasıl Kullanmalı?

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Fucidin krem ne işe yarar? Fucidin Krem Nedir Ne İşe Yarar? Fucidin Kremin Fiyatı Nedir? Sadece uzmanlar tarafından önerilen Fucidin krem ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacı ile tercih edilir. Bu yazımızda krem hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Fucidin krem nedir?

Fucidin krem yıllar önce piyasaya sürülen etkili bir antibiyotik ilaçtır. Sivilce üzerinde etkisi olduğu bilinen ilaç içerisinde 20 mg fusidik asit, 0,04 mg bultihidroksianisol ve 111 mg setil alkol bulundurmaktadır. Etken maddesi sayesinde antibakteriyel  özellik taşır. Aynı zamanda bakterilerin neden oldu sivilceleri ortadan kaldırır. Antibiyotik olması nedeniyle 20 gün kullanılması gerekir.

Fucidin Krem mantar ve bakteri etkisi ile tırnak kıvrımlarında meydana gelen yara ve yanık, dolama, iltihaplı egzamalar, iltihaplı sivilceler, kıl dönmesi gibi sorunların tedavisinde tercih edilmektedir. Etkisi düzenli olarak kullanılması halinde ortaya çıkar. Hem güçlü bir içeriğe sahiptir hem de etkili bir antibiyotiktir. Bu nedenle uzman doktorunuz verdiği sürece tercih etmeniz gerekir.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Fucidin krem sosyal medya hesaplarında ve kadın platformlarından çok sık bir şekilde karşımıza çıkar. Yan etkileri de olan bir ürün olduğunu ifade etmek gerekiyor. Yaralar, kaşıntılar, sivilce ve benzeri şeyler olabilir. Bu sorun ile karşılaşmanız halinde doktora başvurmak gerekiyor.

Fucidin Krem Kullanımı nasıl olmalıdır?

Uzman doktor reçetesi ile satılan krem, doktor tavsiyesi üzerine 2-3 defa sivilceleri bölgelere sürülerek kullanılabilir. Sivilce oluşumunu engellemek adına çok sık tercih edilmesi yanında, antibakteriyel özelliği sayesinde ilerleyen süreçlerde de sivilce oluşumunun önüne geçer. Kullanım esnasında göz ile temas etmesinden kaçınmanız gerekiyor. Açık yaralara sürmemelisiniz.

Fucidin krem ne işe yarar sorusuna sizler için bu şekilde yanıt verebiliriz. Aynı zamanda bazı yan etkileri olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Nefes almada güçlük, karın ağrısı, yüz-dudak-dil ve boğazda şişlik, kurdeşen gibi yan etkileri olabilir. Kremin kullanımına bağlı olarak bölgede yaygın görülen bir yan etkisi olduğu görülmemiştir. Piyasada ucuz fiyata satılmaktadır.

Fucidin krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Fucidin krem kullanım esnasında bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu krem ilk olarak kesinlikle açık yaralara sürülmemelidir. Aynı zamanda yanık üzerine sürülmesi de tehlikelidir. Bu tarz durumlarda olumsuz sonuç verdiği biliniyor. Alerjik reaksiyonu olan kişilerin kremi kullanmaması gerekiyor. Kremi uzun süre kullanmanız halinde antibiyotik direnci ile karşı karşıya kalırsınız.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Fucidin Krem bir antibiyotiktir.  Reçete ile satılır ve doktor kontrolü haricinde kullanılamaz. Doktor tavsiye ettiği şekilde 3 hafta boyunca kullanımı uygundur. Daha uzun süre kullanmanız halinde ilaçtan fayda göremezseniz. Göz çevresine kesinlikle uygulamamanız gerekiyor. Aksi halde gözde iritasyona neden olabilir.

Akne, sivilce ve uçuk tedavilerinde tercih edilen bu ilaç sadece eczanelerde satılmaktadır. Genel olarak bakteri tedavisinde tercih ediliyor. 20 glik tüplerde satılır. Etken maddesi Fusidik asittir. Bakterileri tahrip eder ve onların çoğalmasını engeller. Aynı zamanda deri hastalıkları tedavisinde de kullanılır.

Sivilce izlerine iyi gelip gelmediği her zaman için tartışılan bir konu olmuştur. Cilt üzerinde yer alan boşluklara bakterilerin akın etmesi ile cilt sivilce oluşturur. Kremler etkin bakteriyel özelliklere sahip ise bakterileri temizler ve sivilceleri yok eder. Bu kremi, kol, bacak, ayak, sırt, omuz, boyun ve göğüs bölgesinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda karın, basen, kalça ve yüz bölgesinde de kullanılabilir. İlacın faydaları oldukça fazladır. Bunun yanında oldukça ucuz bir fiyata satılmaktadır. SGK’lı olunması halinde devlet tarafından karşılanır. Kadınlar tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap