1. Ana Sayfa
  2. Bu krem ne işe yarar
  3. Hametan Krem Nedir Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmalı?

Hametan Krem Nedir Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmalı?

Hametan Krem Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılmalı?

Hametan krem ne işe yarar?; Hametan Krem Fiyat Nedir?, Hametan krem nedir? Cilt problemlerini gidermek için tercih edilen ürünlerden biridir. Cildiye Uzmanlarının yense kesinlikle soframdan eksik etmem dediği bir kremdir. Sadece eczanelerde satılan bu krem için yazımızı okuyabilirsiniz.

Hametan krem nedir?

Hametan iki farklı şekilde satılan bir ilaçtır. Hem krem hem de pomat şekilde eczanelerde bulunmaktadır. Pomat biraz daha yağlıdır. Fakat cilt bakım için kullanmak amacındaysanız ikisini de tercih edebilirsiniz. Dermatologlar bazı durumlarda bu kremi reçete eder. Uzun zamandır tedavilerde kullanılması ve olumlu etki vermesi ile adından çok sık söz ettirmektedir. Raflarda 30 ve 50 gram olarak satışa sunulmaktadır. Hamamelisvirginiana etken maddesidir. Kremin içinde yaklaşık olarak 25 gram Hamamelis Virginia bulunmaktadır. Cilt sorunlarının bir çoğunu ortadan kaldırma amacı ile kullanılmakta ve olumlu etki alınmaktadır. İltihap gideri özelliği olması nedeniyle kanama durdurma, sivilce ve yaralar üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Hametan krem sadece ciltteki sorunlar için değil aynı zamanda nemlendirici arayanlar için de son derece etkili bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medya üzerinde adı sıkça duyulmaktadır. Asıl amacının yanık çiziklerini tedavi etmek olduğunu ifade edebiliriz. Sivilce izleri, cilt lekeler ve birçok lekenin giderilmesi amacı ile tercih ediliyor. Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunuyor. Kremin içinde yer alan maddeler reaksiyona neden olabilir. Bu tarz bir sorun ile karşılaşılması halinde doktora başvurmak gerekiyor.

Hametan Krem Faydaları

Hametan krem faydaları bilmeniz halinde kullanım alanlarını daha iyi anlayabilirsiniz. Her zaman evinizin bir köşesinde bulunması gereken kremler arasındadır. Etkisinin güçlü olmasının ana nedeni içerdiği etken maddelerdir.

  • Yaz aylarında ağda sorasında meydana gelen pişik ve tahriş sorunlarına iyi gelir.
  • Büyük sivilce sonrasında kalan izleri yok etme konusunda çok etkilidir.
  • Yara lekelerinin tedavi edilmesinde rol oynar.
  • Yıpranmış, kurumuş ve çatlamış cilde bakım ve onarım yapar.
  • Cilt renk tonunu dengeler.
  • Açık yaralar, yatak yaraları ve ameliyat sonrasında yaralara iyi gelir.
  • Birini ve ikinci derece yanıkların tedavisinde tercih edilir.

Bu ürünü kesinlikle doktora danışarak kullanmanız gerekiyor. Uzman doktora danışmadan kullanmanız halinde ciltte büyük sorunlar meydana gelmesi mümkündür. Kremi sürmeden önce cildinizi ve o bölgeyi çok iyi temizlemelisiniz. İlk başta parmağınızın ucu ile ovalayarak sürmeniz gerekiyor. Emme işlemi ardından ovalamayı bitirebilirsiniz. Sonrasında üzerinin açık kalması gerekiyor.

Hametan krem ne işe yarar sorusuna sizler için bu şekilde yanıt verebiliriz. Bilinmesi gereken noktalar arasında yan etkileri de yer almaktadır. Yapılan araştırmalar diğer kremlere oranla yan etkisinin daha az olduğunu gösteriyor. Hassas cilde sahip olan kişilerde yan etki görülme olasılığı biraz daha fazladır. Deri döküntüsü, dil-dudak- gırtlak şişmesi yan etkiler arasında yer alıyor. Bu sorunların görülmesi halinde uzman bir doktora danışmak gerekir.

Hametan krem ile hangi tedaviler uygulanır?

Cadı Fındığı olarak da bilinen Hametan krem, farklı cilt problemleri için tercih edilmektedir. Bunun yanında nemlendirici olarak da tercih edilir. Eğer yağlı bir cilt yapınız varsa Hametan pomat yerine krem kullanmanız gerekmektedir. Pomat biraz daha yağlı bir yapı içeriyor.

Egzama tedavisinde son derece etkilidir. Aynı zamanda pişik ve yanık tedavisinde de kullanılıyor.   Sivilce tedavisi de kullanım alanları arasında yer alıyor. Kısacası cilt için önemli işlevi olan krem seçenekleri arasında yer aldığını ifade etmek gerekiyor. Güvenilir bir krem arıyorsanız Hametan krem sizlere yardımcı olacaktır. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi doktor kontrolünde kullanılması son derece önem taşımaktadır.

Hametan Krem Fiyat

Hametan kremin Fiyatı En son güncellemede fiyatı 24 TL olarak belirlenmiştir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap