1. Ana Sayfa
  2. Bu krem ne işe yarar
  3. Madecassol Ne İşe Yarar?

Madecassol Ne İşe Yarar?

Madecassol Krem Nedir ? Ne Ise Yarar?

Madecassol ne işe yarar? Sadece eczanelerde satılan bu ürün cilt sağlığı açısından son derece etkili bir kremdir. Cilt güzelliğiniz ve sağlığınız için tercih edebileceğiniz Madecassol kremi doğal bir üründür. Bu yazımızda sizlere Madecassol kreminin ne işe yaradığını açıklayacağız.

Madecassol özellikleri

Madecassol, CentalleAsiastica bitkisinin ham maddesini içermektedir. Bu sayede cildi onarma, yaraları iyileştirme ve yenileme etkisi göstermektedir. Cilt lekeleri, yara, sivilce izleri, yara ve çatlak tedavisinde tercih edilen bir üründür. Özellikle emziren anneler ve hamile bayanlar üzerinde yan etkisi bulunmaması nedeniyle tavsiye edilmektedir. Medikal bir ürün olan Madecassol kremi günümüzde cilt bakımının vazgeçilmez ögelerinden biri haline gelmiştir.

Ürünün ana özelliği cildi yenilemektedir. Bu doğrultuda cilt lekeleri ve sivilce izleri gibi sorunları ortadan kaldırır. Aynı zamanda yaralar üzerinde iyileştirme etkisi vardır. Tahriş giderici yönü ile cilt bakımı ve lazer işlemleri sonrasında meydana gelen sorunların tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Önemli bir nokta ise ürünün açık yaralar üzerinde kullanılmamasıdır. Aksi halde iltihap kapmasına neden olabilir.

Madecassol ne işe yarar sorusu son zamanlarda çok sık karşımıza çıkıyor. Ürünün cilde faydaları da bu anlamda dikkat çekmektedir. Ameliyat sonrasında meydana gelen yırtılma ve yaralar için onarıcı etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda doğum sonrasında meydana gelen çatlaklar için bu krem tercih edilebilir. Ergenlik döneminde büyük bir dert olan sivilcelerin tedavisinde de ürünün çok büyük etkisi olduğu biliniyor.

Cilt yapısı kuru olan kişiler Madecassol kremi ile bu sorunlarından kurtulabiliyor. Hassas ve kuru cilde sahip olan kişiler, yeteri kadar nemlendirmeyi sağlamak için gün içinde 1-2 defa uygulama yapabilir. Cildi parlatma ve beyazlatma özelliği de bulunmaktadır. İnce bir tabaka olarak günlük bakımınız için de tercih edebilirsiniz. 1-2 hafta içinde cildinizde meydana gelen değişimleri siz de görebilirsiniz.

Madecassol Kremi nerelere uygulanabilir?

Madeccasol kreminin belirli uygulama alanları bulunmaktadır. Yazımızın bu kısmında sizlere bu alanlardan bahsedeceğiz.

  • Birinci ve ikinci derece yüzeysel yanıklar için tercih edebilirsiniz.
  • Ağda sonrası
  • Yanık ve yaraların iyileşmelerinin hızlanması,
  • Dekübitur ülseri
  • Lokal deri ülseri
  • Tahriş olmuş cilt
  • Kuru olan cildi nemlendirmek

Madeccasol kremi nerelere uygulanabilir sorusuna sizler için bu şekilde yanıt verebiliriz. Ürün hakkında sormak istediğiniz sorular var ise uzman bir doktora danışarak kullanım alanlarını detaylı bir şekilde öğrenmeniz mümkündür.

Madecassol nasıl uygulanır?

Medikal kremlerin uygulanışı birbirinden farklı olabiliyor. Bu kremleri doğru bir şekilde kullanmanız halinde, alacağınız sonuçlar oldukça etkili olmaktadır. En önemli etkiyi almak için;

1 çay kaşığı madecassol krem, bepanten krem ve e vitamini ampulü cam kase içinde karıştırmanız gerekmektedir. Bepanten kremin ve madecassol kremin aynı miktar olmasına özen gösterin. Karışımı sorunlu bölgeye ve boyunuza sürebilirsiniz. Dudak ve göz çevresine sürmemeye özen göstermelisiniz. Karışım ortalama olarak 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı 15 günde 1 kere yapabilirsiniz. Madecassol nasıl uygulanır sorusuna sizler için bu şekilde yanıt verebiliriz.

Ürün ile alakalı yan etkiler için yapılan araştırmalar sonrasında, düzenli ve bilinçli kullanım halinde herhangi bir yan etkisinin olmadığı ifade edilmiştir. Burada önemli olan nokta açık yaraya sürülmesi halinde ciltte tahriş meydana getirme olasılığıdır. Aynı zamanda içi su dolu kabarcıklar da oluşabilir. Aşırı kullanımı da zararlı olabilecek olan Madecassol uzman bir doktora danışılarak kullanılmalıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğü zaman mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap