1. Ana Sayfa
  2. Bu İlaç Ne İşe Yarar
  3. Nexium İşe Yarar? Nexium Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? 2021 Güncel Fiyatı

Nexium İşe Yarar? Nexium Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? 2021 Güncel Fiyatı

nexium nedir ne işe yarar

Nexium İşe Yarar? ; Nexium bir mide ilacı olup bu ilaç hakkında bilmek istediklerinizin hepsi yazımızda mevcut Konu başlıkları Nexium nedir ? Yan etkileri nelerdir? güncel Fiyatı ne kadar. Buyurun başlayalım.

Nexium nasıl tüketilmeli?

Doz ve tedavi zamanı Tedavi edilen vaziyet, sahip olunan hastalıklarınız ve yaşınıza göre doz ve tedavi zamanı doktorunuz yönünden ayarlanacaktır. Gastro-özofajiyal reflü tedavisinde: Mide yanması ve kusma gibi belirtilerle kendini gösteren hastalıkta günde bir kere 20 mg tüketilir. Dört hafta nihayetinde belirtileriniz geçmediği takdirde doktorunuza danışmalısınız.
Yemek borusunda iltihaplanma ve sızı (Erozif reflü özofajit) tedavisinde: Dört hafta süresince günde bir kere 40 mg. Tam iyileşme sağlanamayan hastalarda 4 haftalık ilave bir tedavi uygulanabilir. Hastalığın tekrarlanmasını önlemek için günde bir kere 20 mg’dır. Hekiminiz şikayetleriniz geçtiğinde, yalnızca gereksinim durumunda kullanmanız üzere günde bir kere 20 mg almanızı önerebilir. NSAİİ’nin yol açtığı mide problemlerinin tedavisinde ve önlenmesinde: 4-8 hafta süresince günde bir kere 20 mg. Helicobacter pylori enfeksiyonunda: Uygun bir antibiyotik kombinasyonu ile beraber, günde iki kere 7 gün süre ile 20 mg. Zollinger Ellison Sendromu tedavisinde: Bu hastalıkta mide asidinin ekstrem salgılanmasına niçin olan tümörler görülebilir.

Nexium hangi hastalıkların tedavisinde tüketilir?

Gastro özofageal reflü hastalığı için tıbbi tedaviler arasında, proton pompa inhibitörleri semptomların giderilmesi ve eroziv özofajitin iyileşmesi yönünden en verimli olanlardır. Yapılan çalışmalar 2 hafta süresince günde bir kere 40 mg esomeprazolün tesirli bir şekilde mide yanması olmadan geçen zamanı arttırdığını ve mide yanmasının şiddetini azaltığını göstermektedir. Gastro özofageal reflü hastalığında, beş gün süresince esomeprazol 20 mg ve 40 mg, sırayla ortalama 13 ve 17 saat süre ile mide asiditesinin olması gereken düzeyde kalmasını sağlamıştır. Reflü özofajiti olan hastaların iyileşme oranı, esomeprazol 40 mg ile dört hafta nihayetinde %78, sekiz hafta nihayetinde % 93 olarak bulunmuştur.

Nexium muhtemel yan etkileri ve zararları nelerdir?

Esomprazol başka proton pompa inhibitörleri gibi iyi tolere edilmektedir. Her ilaçta olduğu gibi yan etkiler görülebilir. Bilinen ve sık görülen hafif yan etkiler birkaç gün yahut hafta içinde ortadan kalkacaktır. Daha mühim bir durumla karşılaşırsanız kesinlikle doktorunuza ve eczacınıza danışınız.

Nexium Ne işe Yarar?

Nexium muhtemel yan etkileri ve zararları nelerdir
Nexium muhtemel yan etkileri ve zararları nelerdir

İlaçlar hastalıkların tedavisinde ve hastalıkların yeniden oluşmasını engel olan en mühim faktörlerden biri olmaktadır. Bu niçin ile insanlar her çeşitli ilaç ile ilgili incelemeler yapmaktadırlar. İnsanların mide ilaçları ile ilgili en çok gerçekleştirdikleri incelemeler arasında Nexium mide ilacı nedir gibi başlıklar yer almaktadır. Nexium ilacı ile ilgili aratılan bir başka başlık şayet Nexium ne uygun biçiminde olmaktadır.

Nexium ilacının içinde bulunan faktör maddesi Esomeprazol olmaktadır. Bu madde Nexium muadili ilaçların bazılarında dahi görülebilmektedir. Nexium ilacı midede imal edilen asidin dengelenmesini gerçekleştiren bir ilaç olmaktadır. Nexium ilacı çoğunlukla hastalığının tedavisinde, yemek borusunun iltihaplanmasında ve on iki parmak bağırsağı ülseri hastalıklarının tedavisinde de reçete edilmektedir. İnsan vücudu çok titiz bir yapıda olduğu için bedene alınan kimyevi maddelere karşı ara sıra negatif reaksiyonlar verebilmektedir. İlaçların ademoğlu vücudunda oluşturmuş olduğu bu negatif yan etkilere verilen ad şayet yan tesir olmaktadır.

Nexium Fiyat Nedir?

Nexium güncel fiyatı
Nexium güncel fiyatı

Nexium Mide İlacının Yan Etkileri Nexium fiyatı: 29.70 TL’dir.

Nexium Mide İlacı Nasıl Kullanılır?

Nexium tabletleri ezilmeden ve çiğnenmeden kullanılmalıdır. Tabletler, aç karna yahut yemeklerle beraber alınabilir. Tabletlerin yarım bardak suyla ve tek parça durumunda yutulması lazım olur. İstenirse her bir tablet yarım bardak suyun içerisine koyulabilir. Bu sayede tabletler çözülecek ve zorluk çekmeden yutulabilecektir.

Ancak su dışında rastgele bir likit kullanılmamalıdır. Erişkinlerin tedavisinde başlangıç olarak tavsiye edilen doz, günde 2 kere Nexium 40 mg şeklindedir. Hastalığınızın gerektirdiği doz oranı doktorunuz yönünden ayarlanacak ve tedavinizin ne vakte kadar süreceğini gene doktorunuz belirleyecektir. Tavsiye edilen tedavi müddeti 1 haftadır. Yemek borusu iltihaplanmasında ve ağrısında günde 1 kere Nexium 40 mg alınması tavsiye edilir.

Yorum Yap

Yorum Yap